00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

سیاه قلم چیست ؟

تعریف محلول سیاه قلم

به عملیاتی گفته می شود که طی آن با قرار دادن سطح یک فلز در یک محلول که عموما اسید می باشد. به بررسی و شناسایی فازها و دانه ها و همین طور مرز دانه ها در سطح فلز توسط میکروسکوپ نوری می پردازند. سیاه کاری روشی تزئینی است که روی فلزها انجام میگیرد. بر روی فلز شیارها و گودال هایی ایجاد می کنند تا ماده سیاه کاری در درون آنها قرار گرفته، پخته و آماده شود. بر روی سطح فلز بر اساس طرح مورد نظر با حکاکی، قلم زنی، تراشکاری، اسید کاری، اره کاری، نصب دیواره و راه های دیگر حفره ها و شیار ها و لبه هایی ایجاد کرده و ماده سیاه کاری را درون آنها ریخته، با کمک حرارت آن را ذوب نموده و پس از سرد شدن تمیز کاری می کنند.

محلول سیاه قلم ساخت شرکت کیمیا تهران اسید به صورت غوطه وری کاربرد دارد. این محلول به منظور ایجاد پوششی مانند اشیاء قدیمی و کهنه در سطح قطعاتی که آبکاری برنج و ... شده اند، مانند لوستر، دستگیره، سینی، مجسمه های فلزی مناسب می باشد. باید قطعه را در این محلول غوطه ور کرد تا یک لایه سیاه رنگ در سطحش ایجاد شود. برای تیرگی بیشتر باید زمان غوطه وری را زیاد کرد. سپس جهت ایجاد تیرگی و روشنی در سطح فلز باید با فرچه کشیده شود تا کار جلوه پیدا کند.

نظرات کاربرانusers' comments
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

غلامرضا مستوفی (1396/8/24) :
سلام من به تازگی یک آبکاری کوچیک راه اندازی کردم. می خواستم لطف کنید راهنماییم کنید آیا این محصول سیاه قلم شما برای فعالیت کاری من هم موثر هست و اطلاعات فنیش چطوریه؟

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی